Posts by Kaos

  Merhaba, tüm yazdıklarınızı okudum ve kendi bildiğim kadarıyla size yanıt vermek isterim. :)


  - Öncelikle yıllardır oynamanız, oyuna sürüyle para aktarmanızın hiç bir önemi yok. yeni bir hesapla aranızda hiç bir fark yok.

  **Yeni hesap/oyuncu ile eski hesap/oyuncuların zaten ayırt edilmemesi gerekiyor. Bu konuda bir sıkıntı görmüyorum herkes eşittir :)


  - Multi-forgiven / multi-affedici leo sağolsun multi hesap açmayı sonuna kadar destekleyici tavırlarıyla tecrübesiz ve hileci oyunları her daim koruyor. (konuyla ilgili elimde sürüyle ss ve örnek var) 2 farklı serverda multiden kural ihlali yapmış bir insanı aynı hesapla başka bir serverda yine aynı kullandığı multiler ile görebilirsiniz.

  - Rakip oyunculardan aldığınız tehditin hiç bir önemi yok. Leo konuyla ilgili baya bir korkak veya klavye delikanlılığı olarak düşünüp konuyu es geçiyor. (ya da ona bu tehditleri eden bana ne yapmaz gibi düşünüyor olabilir xd)

  **Multihunter için şikayetinizi direkt olarak Odin'e iletmelisiniz bizlerden kendisi sorumlu çünkü :) Elinizde ss'ler olduğunu belirtmişsiniz bunlarıda mutlaka iletin ki bir hatası var ise gerekenler muhakkak yapılır ^^


  - Rakip oyuncudan gelen küfür ve hakaretler için rakip oyuncuyu banlıyor. fakat aynı oyuncu her serverda aynı kural ihlalini yapmasına karşın hesabı bloke edilmiyor yani bana göre tekrar hesap açabilsin diye korunuyor. (multiden ban yiyenleri koruduğu gibi)

  **Hesapların işlediği kural ihlalleri genel olarak değerlendirilmiyor. Bu sadece TR serverları için değil tüm ülke serverları için böyledir. Yani siz com5 serverında küfür ettiniz ve hesabınız banlandı diye, com2 serverında hesap açtıysanız ve com2'de herhangi bir kural ihlali yapmadıysanız hesabınız banlanmaz.


  - Altın fiyatlarının saçmalığından bahsetmeme gerek yok. Travian türkiye fahiş fiyatlardan satın alabilesiniz diye diğer sitedeki kodları toplatmış sağolsun..

  **Altın fiyatları konusunda çoğu oyuncu şikayetçi bu durumu şirkete her defasında dile getiriyoruz ama bizde onların diyeceği iki kelimeye bakıyoruz ne yazık ki :(


  - Yardım destek günde sadece tek bir cevap yazıyor. Bazı konular inanılmaz önemli oluyor burada konunun ne kadar değerli olduğunun bir önemi yok ve ekstra istekleriniz asla çözülmüyor. (mesela nickinizi yanlış girdiğiniz. com serverında anında bu küçük ekstra istekleriniz çözülüyor fakat TR de öyle bişey yok. ) comda bir probleminiz varsa hızlıca gün içinden destek sizinle birden fazla kere dönüş yapabiliyor. TRde imkansız. çünkü leo! spidermanin yan çar. yardımlarınız için bir kahraman edasıyla olaya girip yapabileceği en geç şekilde ve en az yardım ile mudahele ediyor. bide en sevdiğim olayı konuyu çözmüş gibi konuyu kapatması D:sdf biraz üşengeç türk işi. bu leo için değil eskiden odinde aynı yavaşlıktaydı. babadan oğula.

  **Geç cevap veriliyor ise haklısınız bu durumu bizzat Odin'e ileteceğim. Bildiğim kadarı ile sizden bir geri dönüş beklenilmediği sürece konular çözüldü olarak kapatılıyor. Benimde attığım bazı biletler aynı şekilde kapatılmıştı :)


  - oyuna uygulamadan yaklaşık 40 gün boyunca iphone-ios ile giriş yapılamadı. bekliyoruz düzeltirler diye fakat haberleri bile yokmuş. sorduğumuzda bunu rapor etmemiz gerekmekteymiş. oyuna girilmiyor?? oyuna girilmediğini nasıl oluyorda biz rapor etmeden bilemiyorlar. asdf:AD oyuncuyu ve oyunu pek önemserler. bu konuda şüpheleri ortadan kaldırdılar.

  **Yöneticilerin çoğunun oyunu oynadıklarını sanmıyorum. Bu nedenle bir takım sorunlar geç fark ediliyor olabilir. Bu durumlarda da oyuncuların geri bildirimleri önemli oluyor. Mobil uygulama yeni olduğu için sorunların fazla olması bir tık normal. Bu durumu ilettiğim süreçte bana verilen bilgi teknik ekibin bu sorunların farkında olduğu idi. Ama çözüm süreci konusunda bir şey denilmiyor bize de beklemek düşüyor :|


  sanıyorum saydıklarım genel olarak oyunla ilgili değilde yöneticilerle ilgili. zaten oyun buglarıyla çeviri hatalarıyla berbatken bide bu yöneticilerin '' Belirli kurallar çerçevesinde işlem yapmaktayız ve bunların dışında çıkamıyoruz. '' adı altında ilgisizliği ve sırf cevap vermek için cevap vermeleri yok mu.. bizi salında şu oyunu oynayalım diyesi geliyor insanın. yıldık awk yıldık

  **Hatırlarsanız eğer Odin kısa bir süreliğine yokken yerine ben bakmıştım. Bu durumdan önce sizin gibi bende yakınıyordum ta ki Odin'in yerine vekilen bakana kadar. Gerçekten söyledikleri gibi yaptıkları her işi , attıkları her adımı kurallara göre yapıyorlar. Yanlış ya da kural dışı bir şey yaptıklarında üst yönetim hemen devreye giriyor.


  Bilgim kadarı ile size yanıt vermeye çalıştım. Eğer eksik ya da yanlış yazdığım bir şey var ise lütfen söyleyin. Fikirlerinizi paylaştığınız için ayrıyetten teşekkür ederim. Bu konuyu Odin'e atacağım :thumbup::saint:

  Merhaba Arey#TR

  Oyun içi işlemlere oyun yönetimi bakıyor. Desteğe yazdıysanız online olduklarında göreceklerdir mutlaka :)


  Kısa sürede sorunun çözülmesi dileğiyle.. :thumbup:

  kolay gelsin. com2x3 serverda haydut sığınaklarına yağma attığımda tüm haydutlar ölmediği halde haydut sığınağı kayboluyor. ve sanki benim askerlerim daha çok ölüyor gibi. artı olarak lobi de oyndığım serverlar gözükmüyor. kullanıcı adım cincik bu konuda ne yapmam lazım..

  Bu konuda desteğe bir bilet yazabilir misiniz? Kendileri durumla ilgileneceklerdir :)

  L6oHev.jpg


  1. "ATA" LAFINI SEVMEZDİ

  "Atatürk" hitabını ilk kez dönemin Türk Dil Kurumu Başkanı bir konuşmasında kullanmış, Mustafa Kemal de çok beğenerek soyadı olarak almıştı. Kendisine " Ata " diye hitap edilmesinden hiç hoşlanmazdı.

  2. EN SEVDİĞİ YEMEK

  Manastır Askeri Lisesi yıllarından kalan bir alışkanlıkla hayati boyunca en sevdiği yemek kuru fasulye ve pilav olarak kaldı. Tatlıya düşkün değildi ama canı istediğinde çok sevdiği gül reçelini tercih ederdi.

  3. EN BÜYÜK HAYALI DÜNYA TURUNA ÇIKMAKTI

  Ömrü yetseydi bir dünya turuna çıkıp Türk dili ve tarihi üzerindeki çalışmalarını genişletmek en büyük hayaliydi.

  4. BAŞUCU KİTABI "ÇALIKUŞU" YDU

  Binlerce kitabi vardı. Ama bunların arasında bir tanesini hayati boyunca hatta cephede bile başucundan ayırmadı. Reşat Nuri Güntekin'in ünlü Çalıkuşu" romanını hep yanında taşır, her gün rasgele bir yerinden açar, birkaç sayfa okurdu.

  5. KABUL SALONUNDAKİ AT YAVRUSU

  Atlardan sonra en sevdiği hayvan köpekti. "Fox" adını verdiği köpeği, Gazi`nin yatağının ayak ucunda uyurdu. Hayvanlara düşkünlüğü o dereceydi ki bir gün misafirlerinin de görebilmesi için yeni doğmuş bir tayla annesinin Çankaya Köşkü kabul salonuna getirilmesini bile emretmişti.

  6. TAM BİR SALON ADAMI

  En sevdiği dans valsti. Müzik zevki çeşitlilik gösteriyordu. Klasik Batı müziği dışında Anadolu ezgilerini de severek dinlerdi.

  7. GÖMLEKLERİNİN TÜMÜ BEYAZDI

  Gömleklerinin hepsi beyazdı. Bu gömlekler ilk yıllarda İsviçre`de özel olarak dikilirken sonra yerli malı kullanma kampanyasına öncülük edebilmek için Beyoğlu`nda bir terziye diktirilmeye başlanmıştı.

  8. DOLABINDA LACİVERT'E YER YOKTU

  Takım elbiselerinin tasarımlarını hep kendisi çizerdi. Lacivert takım giymeyi sevmezdi.

  9. ÖLÇÜLERİ

  Boyu 1.74 idi. Hayatinin son dönemlerine kadar 76 olan kilosu hastalığının ilerlemeye başlamasıyla 46'ya kadar düşmüştü. 43 numara siyah rugan ayakkabı giyerdi.

  10. RUMELİ ŞİVESİ

  Özenli ve temiz bir Türkçe konuşurdu. Ancak bazı kelimeleri Rumeli şivesiyle telaffuz ederdi.

  11. HAZİN BİR HİKAYE

  Hayatında bir dönem çok önemli yer tutan Mustafa Kemal`in evlenmesinden sonra hayatına trajik bir şekilde son veren Fikriye Hanim`in mezarının nerede olduğu bilinmiyor.

  12. CUMHURBAŞKANLIĞINDAN SIKILIYORDU.

  Hayatinin çoğunu geçirdiği savaş cephelerinden sonra Cumhurbaşkanı olarak geçirdiği yıllar ona bir tecrit yaşantısı gibi geliyor, çok sevdiği halkından ve sade bir vatandaş yaşamından uzaklaştığını düşünüyordu.

  13. PAPA`NIN TEMSİLCİSİNE ELBİSE
  Kıyafet Kanunu çerçevesinde tüm din adamlarının dini kıyafetleriyle sokağa çıkmaları yasaklanınca, Monsenyör Roncalli`ye kendi terzisi Kemal Milaslı eliyle bir koleksiyon hazırlattı.

  14. KENDİSİ TIRAŞ OLMAZDI

  Sabah kahvaltılarıyla arası hiç hoş değildi. Yataktan kalkar kalkmaz odasındaki divanin üzerine bağdaş kurarak oturur, günün ilk kahvesini sigarasını içerdi. Bir özelliği de kendi kendine tıraş olmamasıydı.

  15. DÜZEN TAKINTISI VARDI

  Evlerde bile eğri duran eşyaları düzeltmeden rahat edemezdi.

  16. HOŞGÖRÜLÜ LİDER

  Köylünün birinin gazete kağıdına sardığı tütünü içmeye çalışırken eli yanmış, "Alın bunu kendi içsin" diyerek Atatürk`e küfretmişti. Mahkemeye çıkarılacaktı. Atatürk olayı dinledikten sonra "Onu mahkemeye vereceğinize doğru dürüst sigara içmesini temin edin" dedi.

  17. SİGARA PAZARLIĞI

  Hastalığının başlangıcında kendisini muayene eden Dr.Fissinger günde kaç paket sigara içtiğini sormuş, Atatürk "sekiz" demişti. Doktor bunu günde bir pakete indirmesi gerektiğini söyleyince gülümseyerek cevap vermişti :" Ben zaten bir paket içiyorum. Bundan sonra bunu sizin izninizle yapacağım".

  18. "BU NASIL HALKÇILIK?"

  Bir sabah milletvekilleri ile trene binmişti. Kondüktörün milletvekillerinden bilet parası almamasına şaşırmış nedenini sormuştu. Trenin milletvekillerine bedava olduğunu öğrenince epey sinirlenmiş, "Ne de güzel halkçılık ama" demişti.

  19. "LAİKLİK ADAM OLMAKTIR!"
  İlk mecliste bir oturum sırasında üyelerden biri laikliğin ne manaya geldiğini anlamadığını söyleyince Gazi çok sinirlenmiş ve elini kürsüye vurarak bir din bilgini olan üyeye cevap vermişti : "Adam olmak demektir hocam, adam olmak! "

  20. KURBANLARI BAĞIŞLARDI

  Gittiği yurt gezilerinde kendisi için kurban edilen hayvanlara bakamaz böyle durumlarda sırtını döner yada kesilmelerini engellerdi.

  21. YABANCI DİLE MERAKI

  Askeri lisede öğrenmeye başladığı Fransızca'yı sonraki yıllarda geliştirdi. Zengin bir kelime bilgisi vardı. Konuşurken araya Fransızca sözcükler de eklerdi.

  22. FASULYESİNE POKER

  Kumardan hoşlanmaz ama arkadaşlarıyla fasulyesine poker oynardı. Oyun sonunda kazandıklarını iade ederdi.

  23. KAN GÖRMEYE DAYANAMAZDI

  Cephelerde düşmanla göğüs göğüs'e savaşmış biri olarak en ilginç özelliği savaş meydanları dışında kan görünce fenalaşmasıydı.

  24. KULAKLARI DUYAN TEK KİŞİ

  Fransız tarihçisi Herriot Ankara`ya geldiğinde Gazi`nin kulaklarının duyuyor olmasına şaşırmış anılarında bunu espirili bir dille anlatmıştı :"T.C`de bir tane kulakları duyan kişi var onu da Cumhurbaşkanı yapmışlar".

  25. BİR RİCASI

  Bir gün halk arasında dolaşırken kara çarşaflı bir kadına rastlamış, "Hafız Hanım benim hatırım için başındaki örtüyü açar mısın ?" diye sormuştu. Kadın çarşafını açarak, Atatürk' ün ellerini öptü.

  26. BİLARDO VE YÜZME
  Sportmen kişiliği vardı. Her gün at biner , yüzmeye gider ve bilardo oynardı.

  27. EN BAŞARILI DERS.

  Eğitim hayatı boyunca en başarılı dersi matematikti. Pozitif bilimlere ilgisi hayatı boyunca sürdü.

  28. YAĞCILARA GEÇİT YOK

  Yağcılara çok kızardı. Bir akşam sofrasında kendisine gereksiz şekilde iltifat eden Abdülhak Hamit`e müdahale etti.

  29. SON YILBAŞI GECESİ

  1937`yi 1938`e bağlayan son yılbaşı gecesini Dışişleri Bakanı Tevfik Rüştü Aras ile baş başa geçirmişti. O gece dolabındaki bazı elbiseleri bakana hediye etmişti.

  30. KÖŞKTEKİ GÜVERCİNLİK

  Kuşları çok severdi. Çankaya Köşkü`nde özel bir bakıcının ilgilendiği güvercinliği vardı.

  BePZ6T.png

  bu gün açılması gereken tr1 benim tavsiye edilen oyun dünyalarında görünmüyor. sebebini öğrenebilir miyim

  Açılmamış olabilirdi ancak şu an açık gözüküyor. Sorun var mı hala ?

  Röportaj/sohbet yaptık. Oyun için şikayet ya da geri bildirimlerinizi duyurmak için iletişime geçmedim :)

  Lakin her zaman tüm oyuncularımızın aklında bulunsun; şikayet ya da istek/öneri için discorddan ya da özel sohbetten bana ulaşabilirler :thumbup:

  Belirttiğiniz sorunu comx5 te alıyor olmalısınız. Hallowen sunucusu olduğu için bazı sorunlar yaşandı. Durum her iki taraf için de üzücü ancak diğer oyun dünyalarında bir sorun yok :)


  Bu sorunu desteğe bildirirseniz (ki muhtemelen bundan haberleri zaten vardır) size yardımcı olabilirler :saint:

  Com sunucularında altın nasıl temin ediliyor türkiyedeki sitelerde sadece tr var.Comx5 te kredi kartı ilede ödeme yapamıyorum hata veriyor

  Oyun içerisinde altın satın alma bölümünden direkt olarak hesaba altın satın alabilirsiniz. Kredi kartı sorununuz için desteğe bir yazın derim :)

  EhJhZn.png


  Bu güzel sohbetler için yardımcı olan arkadaşlarımıza teşekkür ederim. 😊 Sizler de görüşlerinizi bildirmek için yorum yapabilirsiniz. bCi7dV.png

  Tüm oyuncularımıza başarılar dilerim :thumbsup:

  fxSJEU.png


  Ep9fCZ.png


  30 Temmuz’da açılan TR2 sunucusunda aktif olarak oynayan krallardan ve oyunculardan sizler için bilgiler sızdırdık.

  Sizde serverda ki gidişatı ve oyuncularımızın düşüncelerini duymak istiyorsanız röportajlarımıza göz atın.


  mxFPHp.png