Posts by Gurog#TR(1)

TR1 Mart - Eylül 2019 turunu kazanan GNY BATI Krallığı olarak yeniden 5 Kasım 15.00'da başlayacak olan TR1 serverında yerimizi alıyoruz. Oyunu seven ve seviyeli olan herkesi krallığa bekliyoruz. Katılmak isteyenler bu postun altına yazarak, özel mesaj atarak veya bana herhangi bir yerden ulaşarak katılabilirler.:)

OYUNCULAR

JANJAN *

Erleichda

ReSKiL

Sera!

ATAK

SAR!

Santiago

pokoyo

Sıkıntı yok

zek

rock

mario

Giyotin

SUN

eminolma

YİGİT

metooo13

Budin

trakia

Ghost

iskenderunlu

musti

BARDAK

DEGET

MAGANDA

KeskinKılıç

KABADAYI

oyuncakolduk

Neyi isterdim ? (Turnuva)

Travian Legendsteki "turnuva" serverının kingdoms versiyonunda da olmasını isterdim. Legendsteki turnuva serverı sayesinde iyi oyuncular isimlerini duyurabilmişti ancak kingdomsta iddialı olanların kendini gösterebileceği tüm iyi oyuncuların oynayacağı ortak bir turnuva serveri yok. Kingdomsun turnuvası legendsten güzel olacaktır çünkü krallık(birlik) yapısı burada çok daha önemli olduğu için turnuvaya krallıklar direk ekip olarak gelecektir. Sanıyorum ki bu istek tüm kingdoms oyuncuları tarafından kabul görecektir.

Şikayetim nedir ? (Multi Tespiti Yetersizliği)

Kesinlikle multi tespitinde çok büyük bir yetersizlik var. Teknik inceleme yaparak multi tespiti yapılamadığına artık yönetimin ikna olması lazım, teknik inceleme yine yapılsın ancak muhakeme yaparak da multi köyler tespit edilebilir bu yöntemi kesinlikle kullanmanız gerekiyor. Başıma gelen bir örneği vererek durumu açıklayayım,

Travian Legendste oyunun başında vaha yağması yapılır, oyunu bilen her saldırı oyuncusu bilir ki vahalara az askerle saldırmak hatadır (vaha az askerle temizlenirse sağdan soldan gelip boş vahanın hammaddesini alırlar asker kaybettiğinizle kalırsınız) bunun normali vahanın toplam hammaddesinin yarısını alabilecek seviyeye gelindiğinde saldırılır ve 2 seferde tüm hammaddesi yokedilir. Ancak bir vatandaş saldırı puanı 0 iken yağma puanında 1. sırada ve 2. sıradakinin 1.5 katı seviyesindeydi. Bunun tek açıklaması var o da multi köylerinin kahramanlarıyla vahayı temizleyip asıl hesabıyla boş vahanın hammaddelerini alıyor. Bunu yapan şahıs oyunun 2. - 3. haftasında fark atıp oyunu bitirmişti diyebilirim.

Şikayetim nedir ? (Yağma puanı hilesiyle madalya hırsızlığı)

Bazıları kendi hammaddesini yanındaki boş köylere pazarcılarıyla yollayıp, pazarcıların ulaşmasından saniyeler sonra kendisi saldırıp yollamış olduğu hammaddeleri geri alıyor ve yağma puanı kazanmış oluyorlar halbuki yaptıkları şey kendi hammaddelerini döndürmektir. Bunu yapan birisini RAPORLARINI DA YOLLAYARAK şikayet etmiştim hiçbir ceza verilmediği gibi cevap bile verilmemişti.