Posts by Jhaan1905#TR

Jhaan1905 | TR3

Sınırlarından bir kez bile dışarı çıkmadığım krallığım, benim için Dünya sayılırdı. Benim kahramanım olan Babam, Balıkçılık yaparak geçimimizi sağlardı. Babam her sabah hava daha aydınlanmadan teknesine biner ve denize açılırdı. Her ne kadar çok onunla gitmek istesem de, kardeşimi yalnız bırakamazdım. Annem kahvaltıyı hazırlayıp, Krallıktaki terzilik işine giderdi. Kardeşim ve ben, bazen arkadaşlarla oyun oynar bazense evde kalıp vakit geçirirdik. Küçük yaşına rağmen çok iyi resim yaptığı için kardeşime Küçük Picasso , bana ise Einstein derlerdi.

Yılın belli zamanlarında düşman Krallıklar ile savaşa gidenler arasında yer alan Babam evi bana emanet ederdi. Savaş bitip Babam eve döndüğünde hemen ona sarılır ve hikayelerini dinlerdik. Hayatını kaybedenler için ise Taş Anıt ta Anma Töreni düzenlenirdi.

Soğuk ve kurak geçen kış mevsimin de çoğu zaman kimse dışarı bile çıkmaz, erzaklarını tamamlayıp evlerine dönerdi. Sıcacık evimiz de elimde bulunanlar ile birşeyler icat etmeye çalışırdım.

Yaz olduğunda ise Demircinin yanına gider; ondan kılıç, kalkan ve daha birçok eşyanın nasıl yapıldığını öğrenmeye çalışırdım.

Her ne kadar bilim adamı olmak istesem de Krallıkta bu bilimsel konularda yardım edebilecek kimsenin olmaması beni çok zorluyordu.

Yaşım ilerledikçe aldığım başarılar, Kral Wing tarafından fark edildi ve huzuruna davet edildim. Kendisi ile konuşurken heyecandan elim ayağım titriyor ve doğru düzgün kendimi ifade edemiyordum. Kral beni fethettikleri bir köye Derebeyi olarak atamak istiyordu. Ailemden uzak kalacak olmak ne kadar zor olsa da Kralın bu teklifini hemen kabul ettim.

23 yaşında en genç Derebeyi ünvanını almıştım ve ailem benimle gurur duyuyordu. Yola çıkmadan önce tüm köy ile vedalaştım. Derebeyliği yapacağım köye vardığımda ise benim için yeni bir hikaye başlamıştı...