Login

Základy hry, rozdíl mezí Kingdoms a Legends

By using our site, you accept the use of cookies to make your visit more pleasant, to offer you advertisements and contents tailored to your interests, to allow you to share content on social networks, and to create visit statistics for website optimization. More information.

• Základy hry, rozdíl mezí Kingdoms a Legends

Ahoj, po několika letech se vracím ke hře Travian. Dnes jsem si všiml že existuje i nová modernější verze Kingdoms.

V prvé řadě bych se chtěl zeptat, jestli je tato verze Kingdoms také od stejné firmy která vytvořila původní Travian.
      Rád bych se zeptal na stručné rozdíly těchto dvou verzí a jaká je lepší.

Jak jsem se zaregistroval na svět 1, tak jsem si všiml nějakého odpočtu. Mohu se zeptat co to znamená, chápu to dobře, že když něco rozehraju tak jak vyprší ta doba tak se ten svět zruší a nebudu moc už dále hrát ?
      Moc si tuto funkci nepamatuju že by byla v původním Travianu. Myslel jsem, když začnu hrát na jednom serveru že tam mohu hrát napořád.

Jinak koukal jsem na oficiální stránku Travian Kingdoms na facebooku a má to tam pouze 10 000 fanoušku oproti klasickému Travianu který má přes milion. Proto mě zajímá, tato nová verze Kingdoms, kdy to přesně vyšlo ?
      Je to populární nebo moc ne a stále táhne původní Travian.

Moc děkuji za váš čas a odpovědi na moje otázky. :)
    • Ahoj,

1. Kingdoms je od stejne firmy jako Legends. Puvodne melo jit o Travian 5, ale rozhodlo se obe hry provozovat zvlast.
      2. Rozdil je hlavne v tom, ze zde jsou kralovstvi kterym vladne kral, ma vevody a guvernery. Zabira se uzemi, a tim se kralovstvi zvetsuje.
      3. Jak TL tak i TK maji omezenou dobu behu hernich svetu, a to uz odjakziva. Po restartu sveta kazdy ma novou sanci prokazat jeho schopnost.
      4. Ceska verze bezi uz dva a pul roku a je stale v Beta provozu.
      5. Kazda hra ma neco do sebe a kazdy si v nich najde vyhody.

Black
    • Ahoj, taky bych se rád zeptal na nějaké základy hry.

Není mi jasné co to znamená vždy ta zlatá truhlička s ikonkou pokladku a číslem u každé vesnice.

Co ovlivňuje růst obyvatelstva ve vesnici ?

Je možné se z Krále stát Guvernérem a jak ?

Když hraju na severu 1 a skončí mi ochrana, je pak možné že mě silnější hráči můžou napadnout ? Není to nefér vůči začátečníkům kteří teprve začli ?

Jakmile někdo postaví ten div světa tak hra skončí a skončí tím i server a veškeré stavby co jsem postavil se smažou ? Nebo co se pak stane ?

Když jsem si přidal do hry zlatáky za peníze a nastavil si další sloty pro stavění apod. A ty další bonusy taky, píše se tam do konce herního kola, chápu to tak že jak skončí hra tak poté už to nebudu mít ?
      To stejné i s těmi sloty pro stavbu ?

Veškerý postup ve hře se mi ukládá na můj účet, takže i když se smaže server tak stále budu mít na svém účtě uložené postupy co jsem dosáhl ?

Co znamenají ty hvezdicky u avataru hrdiny ?

Lze se nějak bránit vůči útokům silnejsích hráců, rád hraju sám tak nechci aby na me nekdo utocil.

Díky moc za odpoved :)
    • Danny91#CZ wrote:

Ahoj, taky bych se rád zeptal na nějaké základy hry.
      Ahoj, neboj se obrátit přímo na support, ve hře vpravo nahoře přes otazník. Je to fórum hráči hráčům, lidi tu skutečně odpovídají, jen to chvíli trvá.

Není mi jasné co to znamená vždy ta zlatá truhlička s ikonkou pokladku a číslem u každé vesnice.

Je to počet pokladů, které daná vesnice má u sebe.

Co ovlivňuje růst obyvatelstva ve vesnici ?
      Budovy, každá úroveň budovy má ukazatel počtu obyvatel. Podívej se blíže v potvrzovacím menu, kdykoliv něco stavíš.

Je možné se z Krále stát Guvernérem a jak ?
      Teoreticky to možné je, záleží na situaci. Pakliže tu možnost máš, najdeš ji v ambasádě, záložka království, u jména Tvého království vpravo nahoře se objeví takové červené dveře a popis: Opustit království.

Když hraju na severu 1 a skončí mi ochrana, je pak možné že mě silnější hráči můžou napadnout ? Není to nefér vůči začátečníkům kteří teprve začli ?
      Nemůžu polemizovat o fér a nefér, ale možnost zaútočit na daleko slabší tu je. Nové patche postupně směřují k tomu, aby se taktika spálené země používala co nejméně, ale vím o hráčích kteří jí dosud praktikují na všem a na všech slabších.

Jakmile někdo postaví ten div světa tak hra skončí a skončí tím i server a veškeré stavby co jsem postavil se smažou ? Nebo co se pak stane ?
      Všechno se smaže a celý server za nějaký ten měsíc začíná znovu od začátku.

Když jsem si přidal do hry zlatáky za peníze a nastavil si další sloty pro stavění apod. A ty další bonusy taky, píše se tam do konce herního kola, chápu to tak že jak skončí hra tak poté už to nebudu mít ?
      Herní kolo = dokud ten server neskončí (obvykle divem světa na lvl 100). Herní kolo je velice dlouhé a bonusy apod. se vyplatí. Jakmile herní okolo skončí, bonusy pochopitelně mít nadále nebudeš. Každopádně zlatky se v nějakém poměru vždy přenáší (mám na mysli ty které Ti zbyly a nepoužil jsi je). Pokud potřebuješ přesný příklad, hodím Ti PM.

To stejné i s těmi sloty pro stavbu ?
      Ano.

Veškerý postup ve hře se mi ukládá na můj účet, takže i když se smaže server tak stále budu mít na svém účtě uložené postupy co jsem dosáhl ? Co znamenají ty hvezdicky u avataru hrdiny ?
      Pokud hovoříš o systému prestiže (hvězdičky u Tvého hrdiny) tak ano. A jak bylo zmíněno, jedná se o prestiž.

Lze se nějak bránit vůči útokům silnejsích hráců, rád hraju sám tak nechci aby na me nekdo utocil.
      Ano dá. Je několik možností, od vesnic tesně u sebe, velkých def armád, galských pastí, zvířat. Spíš než poukazovat na metody, hoď vše do googlu, třeba anglicky a pročti si články které vyjedou. Já osobně jako defař hrál vždy s někým, solo nikdy není ideální v týmových hrách.