Login

Otázky - Vévoda a pokladnice

• Otázky - Vévoda a pokladnice

Ahoj, chtěl bych se zeptat. Byl jsem zvolený jako vévoda v království a postavil jsem si pokladnici.
      Mám tam teď cca 20 pokladu.

Chtěl bych se zeptat, k čemu tato pokladnice slouží. A co když mě někdo napadne, může mi všechny ty poklady ukrást ?
      Co mám udělat když na mě někdo zahájí útok - přesněji co udělat s tou pokladnicí.

Také by mě zajímalo jak získávám ty poklady ?
      V menu korunky vybírám daně je to jeden ze způsobu ? Jaké jsou další ?

Ještě bych se chtěl zeptat, jak je záložka Prestiž, mám tam jeden nesplněný úkol, jedná se o - Získej novou osadu. Můžete mi poradit jak to provést ?
      Nebo co přesně postavit aby se mi to povedlo. Mám teprve malou populaci tak snad to nějak půjde. Mám 275 populace. Ale většinu budov už postavených.

Díky

The post was edited 1 time, last by Peeta#CZ ().

• Ahoj,

Nezapomeň, že tohle je fórum hráči hráčům, máme tu přímo support který na dotazy zodpovídá. Najdeš jej vpravo nahoře přes otazník / help center...

Chtěl bych se zeptat, k čemu tato pokladnice slouží. A co když mě někdo napadne, může mi všechny ty poklady ukrást ?
      Pokladnice slouží k uchovávání pokladů. Za každý poklad máš 1obilí/h navíc. Tedy maximálně v té vesnici můžeš mít 4.000 obilí za hodinu navíc.
      Poklady jsou nutné pro generování vítězných bodů a zároveň pro guvernéry ve Vašem království, protože čím více jich máš, tím bohatší budeš mít svoje guvernéry. (guvernéři dávají králi ukradené zboží a čím více pokladů máš, tím více obilí oni dostanou, do nějaké výše).

Z pokladnice, pokud je mi známo, lze ukrást maximálně jednu třetinu pokladů. Pokud Ti jí někdo zboří, tak pak tehdy může ukrást všechny.

Co mám udělat když na mě někdo zahájí útok - přesněji co udělat s tou pokladnicí.
      Nejsem si jist, že rozumím otázce. Co bys chtěl jiného dělat, než tu pokladnici bránit? Pakliže máš jen jednu, a zboříš jí, nepomůžeš si. Ba naopak, nepřítel Ti vezme šmahem všechny poklady.

V menu korunky vybírám daně je to jeden ze způsobu ? Jaké jsou další ?
      Můžeš poklady ukrást, útok typu normální s hrdinou a jednotkami. na kohokoliv u koho na mapě vidíš poklady.

Ještě bych se chtěl zeptat, jak je záložka Prestiž, mám tam jeden
      nesplněný úkol, jedná se o - Získej novou osadu. Můžete mi poradit jak
      to provést ?
      Dostav rezidenci nebo palác na 10 a postav tři osadníky. Pak založ novovou vesničku pomocí těch osadníků a úkol si splnil.

Lored
    • Díky, ještě k te pokladnici. Když budu jako vévoda mít pokladnici. A bude na mě zahájen útok a já se nebudu moct nijak bránit protože nebudu mít dostatečnou armádu.
      Jak je možné pak tuto pokladnici chránit aby mi někdo neukradl poklady. Lze třeba pokladnici přesunout do jiné vesnice.
      Pomohlo by deaktivování pokladnice ?

A ještě dotaz k vesnicím, když je vedle mě více hráčů s vesnicí, která je označená jako neaktivní.
      Lze tato neaktivní vesnice nějak využít ? Například pro svůj prospěch, případně jak lze využít.

Díky

The post was edited 1 time, last by Peeta#CZ ().

• New

Jak je možné pak tuto pokladnici chránit aby mi někdo neukradl poklady. Lze třeba pokladnici přesunout do jiné vesnice. Pomohlo by deaktivování pokladnice ?
      Nelze bránit pokladnici bez armády. Při deaktivaci pokladnice všechny poklady spadnou do fondu daní a útočník jedním útokem sebere vše. Nelze přesunout pokladnici do jiné vesnice za méně než 12h (aktivace pokladnice v jiné vesnici trvá 12h). A deaktivace mimochodem taktéž 12h (pokud jí ovšem nezbouráš, ale i to obvykle trvá řádově hodiny). To co popisuješ může udělat pouze král, pokud má alespoň dvě aktivní pokladnice a dostatečné místo na poklady.

Lze tato neaktivní vesnice nějak využít ? Například pro svůj prospěch, případně jak lze využít.
      Lze farmit - tedy útočit jednotkami a brát suroviny, pokud není hlavní lze převzít. Nedokáži si představit nic jiného pod pojmem "prospěch".

The post was edited 1 time, last by Lored ().