Login

ötletek :)

• ötletek :)

Sziasztok írnék pár ötletet a játék élmény frissítéséhez és a stratégiai javítás érdekében

1, egy olyan ötletem támadt hogy lehetne mindenkinek 2 fajta fal, amit persze mindenki eldönthet hogy melyiket építse fel, ez pl az alap fal lenne ami most van bármelyik népnél és egy nagyon erős sokkal drágább fal. ami például a királyoknak kedvezne leginkább és hercegeknek
      egy példa
      Római Kőfal fal 20 as szinten ( 81 védelmi bónuszt ad )
      de lehetne választani hogy ezt építsük fel vagy ezt
      Római Sziklafal 20 as szinten ( 162 védelmi bónusz ad )
      dupla annyi védelmi bónusz és 3x annyi nyersanyag :)

2, arra gondoltam hogy lehetnének legendás tárgyak, pl fegyver, pajzs, páncél...stbstb amit olyan elemekből lehetne összerakni amit kalandozásnál hozhat a hős (árverésen nem lehetne vásárolni, ez fontos, viszont eladni egy fix összegért a rendszernek igen. )
      egy példa .
      normál kis pajzs 500 erőt ad, de ez a legendás pajzs adna 5000 erőt úgy hogy például minden legendás cucc 5 darabból állna
      így utólag hozzáteszem, hogy ne legyen benne az hogy fellépek egy szerverre és csak azért elnyomok 20 kalandot és otthagyom a szervert. arra gondoltam még hogy 30 napnyi játék után lehessen hozni ilyet. mint a mostani közepes cuccokat például. és így nem lenne sumákolás :D

3, egy picivel nagyobb raktár és magtár, ami most 80000 az lehetne 120000

4. a hun és az egyiptomi népeket már említettem. igen jó lenne ha bekerülnének :) sokan pozitívan értékelnék, de biztosan lenne olyan is természetesen aki negatívan

5. kovács. a normál katonákra a kovács most 20as szintü maximum, ezt felvinném 50 re
      példa

1 légiósnak alapjáraton 40 a támadása. 20-as kováccsal 52.4 pontosan. ez 50-es kováccsal 100 as lehetne kb. sok katona bitang erős lenne, de a szikla falat és a legendás hőst meg kell ölni :D
      jó lehet hogy az 50 túlzás, akkor legyen 40

6. jutalom. arra is gondoltam hogy aki felépíti a ww-t az kaphatna egy különleges tárgyat pl ( titán páncélt ) ami csak neki van. és ez lenne a legerősebb a játékban. legendás cuccokból is lehetne kovácsolni, de csak ha 3 legendás cuccot össze kovácsolsz. tegyük fel hogy a legendás cucc 5000 erőt ad, 3 ilyen cucc és a titán adna 10000. akár ez lehetne egyedi is, egy program segítségével kiválasztaná vagy valami ilyesmi. ez hosszú távon lenne izgalmasabb nem 1 szerverre szóló élmény, hanem lehetne gyűjtögetni a hősre a jófajta cuccokat és mimnél tovább játszik az ember ( minél több szervert ) annál erősebb lehetne a hőse.
      a győztes királyság pedig úgyszintén kaphatna valami kis jutalmat. nem 5000 aranyra gondolok. csak 4999 :D :D :D :D nem. sőt nem is aranyra konkrétan hanem esetleg legendás cuccokhoz szükséges darabokat.

7. mivel dinó említette lejjebb, amire mindjárt válaszolok. és most jutott eszembe ez az ötlet
      hogy a kezdők hogyan is dönthetnék el hogy melyik falat építsék, hát egyszerű mint az 1x1. tudod amikor beregisztrálsz és elkezdesz játszani megkérdezi hogy király leszel vagy herceg. és ott alatta írja hogy tapasztaltabb játékosoknak ajánlott illetve kezdőknek. Ezt itt is ugyanúgy meglehetne, nem lenne nehéz egy pici szöveget odarakni azt hiszem.
      na de az ötletem az az hogy legyen több nyersanyag mező. tegyük fel 4-4-4-6 van most. akkor ebből lenne 5-5-5-7 mindenre +1 ,3-3-3-12 ( kicsi búzás ) nagy búzás 1-1-1-20 ( igen, rohadt nagynak tűnik, de szerintem ennyi simán kell, főleg hogy 17-nél tovább nem igen lehet húzni mert nem nagyon férsz el raktárakkal... )

8. Bástyák, ebből már lehet tudni mire gondoltam.
      tegyük fel hogy csak fővárosban lehetne építeni, mindössze 5 darabot a várfalra kis és nagy falra is.
      20-as szintig lehetne emelni minden darabot de csak 10%védelmi bónuszt adna összesen ( egy darab lvl20as ).

9. sima szerver 9 hónapos. speed 3x 3 hónapos. én arra gondoltam hogy a sima szerver lehetne 1 éves is akár speed 3-as pedig 4 hónap

10. dino panaszkodott hogy csak védő ötleteim vannak. pedig nem :D
      ez a kezdőknek és a tapasztaltabbaknak is és mindenkinek aki csatlakozik kegy királysághoz előnyt jelent. attól függően hogy mekkora a csapatjáték a királyságban.
      tehát ismét szöget ütött a fejemben egy olyan gondolat hogy a királyságnak lehetne támadási és védelmi bónusza amit minden egyes tag élvezne
      példa

50k vegyes nyeri lenne az 1. szint. 2. szint 60k vegyes
      1% védelmi bónusz 2% védelmi bonusz

külön még egyszer 50k vegyes így tovább
      1% támadási bonusz

és még kultúrpontot is lehetne így termelni, vagyis bónuszt.
      50k ugyanúgy 1% kurtul pont bónusz

habár lehet hogy sok az 50k kezdésnek, de ezen ne akadjunk fent, lehet variálni.

majd még ha jut eszembe írok valami hülyeséget , vannak még a fejemben :D

jöhetnek a negatív kommentárok is :D
      80% hogy süket fülekre talál ez a pár ötletem és semmi sem lesz belőle. de azért leírom hogy hogyan lehetne jobb és szórakoztatóbb ez a játék :thumbsup:
      próbálom egy picivel izgalmasabbá tenni a játékot! de persze ezek csak ötletek.
      :thumbsup:

The post was edited 4 times, last by Szedres ().

• Köszönjük, hogy leírtad. Nem talál süket fülekre :) A fórum azért van, hogy eljuttassátok hozzánk az ötleteiteket. Nagyon sok újítást a játékosoknak köszönhetünk, tehát nem felesleges megosztani :)

A legjobb az lenne, ha a többi játékos is véleményezné az ötleteidet. Mindig át kell gondolni, hogy egy-egy újítás milyen egyéb dolgokat vonzana magával, és az jó lenne-e az egész játékra nézve.

Pl. a kovács fejlesztése: Ez csak akkor lenne jó, ha az erőviszonyok is olyanok lennének, de jelen esetben inkább arra szoktak panaszkodni a játékosok, hogy nincs elég kihívás, túl gyengék a nem játékos ellenfelek.

Többiek? Nektek mi a véleményetek?
      Gyevocska
      Travian: Kingdoms CM
    • 1. ötlet: a 2 féle fal, gondolj azokra is akik nem csapatban érkeznek egy szerverre, hogy döntenék el hogy melyik falat tudják megvenni? Kezdők hogy választanának? Kis királyságok rosszul járnának mert nem tudnák fizetni, így még nagyobb hátrányba lennének...
      2. a kalandok random hoznak dolgokat, így lehet valaki egész szeró alatt nem szerezne 4 darabnál többet, akkor vele mi lenne? Meg akkor a fegyver fejlesztéseknek kártyajátékban sokkal kevesebb értelme lenne.
      3.magtár raktár méret növelését miért érzed szükségesnek?
      4. Mi lenne az aktuális 3 néppel ha ezt a kettőt bevezetik? hisz ahogy azon a szerveren néztem, eléggé erősek :D
      5. itt is az van hogy most legalább vannak viszonylagos veszteségek ha nagy támad kicsit, mert csak 33% bónuszt kaphatnak a katonái kovácsból, de ha tovább lehet húzni akkor ez a veszteség is a töredékére esik.

Így elsőre ennyi jutott az eszembe, nem mondom hogy nem tetszenek az ötletek, csak meg kell találni a necces pontokat és azoknál jobban belemenni, vagy ha nem megoldható elvetni az ötletet :)
    • elöszőr is engedd meg hogy ott kezdjem hogy nem csapatban jöttem a szerverre :) ha elhiszed ha nem.
      egy egyszerű szöveggel , nem kezdőknek ajánlott. ( a nagy fal )
      szerintem tudnák fűzetni és nem hátrány lenne számukra hanem előny, mert megtudják magukat védeni. vagyis egy szinttel könnyebben.
      2. itt pont ez a lényeg. hogy a legendás cucc ne legyen minden embernél. csak azoknál akik megérdemlik, végig nyomják a szervert kalandoznak folyamatosan, és ha szerencsével járnak hoznak darabokat. ami használható lenne következő szerverem is egyértelműen. ( úgy mint pl az aranyat )
      " a kalandok random hoznak dolgokat, így lehet valaki egész szeró alatt nem szerezne 4 darabnál többet, akkor vele mi lenne?"
      ez a kérdésed olyan mint ha azt kérdeznéd hogy nekem miért nem hozott nehéz pikkely páncélt egész szerver alatt? :"D
      kb erre is ugyanannyi esélye lenne az embernek mint azokra a darabokra.
      ez egy összetett ötlet a 6-os ötletem részben csatlakozik ehez.
      a kártyajáték sem menne kárba. mivel ritka cuccról beszélünk kevés embernek lenne. de akinek lenne persze ezt is lehetne fejleszteni mint a többi simát.
      3. hogy a nyersanyag illetve búzamezőket ki lehessen húzni még jobban .
      4. nem értem sokan miért félnek atto la két néptől. egyik erősen támadó de nagyon rossz védő tehát simán le lehetne verni bármikor. a másik pedig erős védő de ö meg nyilván nem fog lefarmolni ameddig alszol :D ( és kezdők számára nagyon jó lenne az egyiptomi ) tapasztaltabbaknak pedig nyilván a hun
      5 ezzel azért nem értek egyet, mert ahogy a védő egységek is és a támadó egységek ereje is emelkedik úgy arányosan változik a veszteség is .
    • Elhiszem, de ha nem csapatba jöttél akkor valszeg nem ruháztál volna be a 3x os áru falra, illetve ha mégis akkor lehet annyira lemaradtál volna a fejlődésben hogy nem lennél király.
      Én az egész írásomban a kezdők szemszögébe nézem, így nem foglalkozom azzal hogy a 10milla hűbérből telik-e 300k a falra :D
      Szóval akkor aki 2hónapot késik az ne szerezhessen jó cuccot? Ezt a szerver átvitelt nem igazán értem :D akkor ha nem sikerül összehoznod a legendás cuccot az alkatrészeket átviheted? de a készt nem? jól gondolom?
      Így is felhúzhatók 17re, ne mond hogy azon vannak már :D
      egyiptomi nem jó kezdőknek csak hogy tudd :D a serege nagyon búza éhes, szegény kezdők nagyon megszívnák vele, de nekem is tetszene ha bekerülnének
      igen de aki nem fejleszti még mert most regizett, vele szembe lenne túl erős az az 50. szintű sereg

többi ötleted kicsit később kritizálom :D
    • de igen, beruháztam volna igyis egy nagy falra :)

még nincs annyi hűbérem sajnos. de ezt sem értem de ez más téma. minden játékosnak adottak az esélyek hogy felépítsen egy királyságot, nem könnyű munka hidd el!
      félreértettél. úgy gondoltam hogy 30 napnyi játék után.... tehát ha a szerver végén regel 31 nappal a vége előtt akkor az utolsó nap még hozhat cuccot.
      nem jol gondolod. persze hogy a kész cuccot is. a legendás és titán cuccokat persze hogy átviheted. viszont piacolni nem lehetne velük
      nem azon vannak még :D de szerintem a raktára téma pont az hogy nem hozna nagy változást de segítene a játékban, még a kezdőknek is. nem kellene annyit költeni raktárra az elején

szerintem meg jo kezdőnek az egyiptomi :) erős védő tehát nem lenne könnyű farmolni.

azért ekkora különbség hogy valaki regizik és már 50-es szintű katonákkal támadják akkora különbség nem hiszem hogy lenne valaha is....
      azért mire valaki felhúzza 50re.... rengeteg idő és nyersanyag lenne

várom :)
    • ez sem rossz, de az a baj hogy akkor mindenki ugyanúgy kapja, tehát hiába nyomod a travit 0-24ig mint egy függő .... aki 3 naponta lép fel az is megkapja... és ugyanott lesz a hőse mint a tiedé :) mármint a cuccok., ez szerintem elvetendő ötlet :D

esetleg lehetne 100,000 megölt légiós után .... avagy mégtöbb
    • Nem így értem :D Hanem balszerencse tiltásra gondoltam, ami bevett szokás az ilyen mehanikában, a lényege hogy pl. 40kalandonként kell legalább 1et dobnia, sokkal többet is dobhat, ezzel csak a totális szerencse uralmat korlátozzák kicsit :)
      Egyébként lehetne tényleg szervervégi jutalom, például az alapján hogy a királyságod hol végez, ami olyan jutalmat adna ami csak királyságon belűl használható, pl. a királyság tagjait védő katonáid x erővel erősebben harcolnak, ennek támadó megfelelője lehetne olyan hogy akivel hadüzenet van azzal szembe harcolnak x erővel erősebben stb.
    • Az ötletek eljutnak az illetékesekhez. Amiben látnak fantáziát, vagy többen is javasolnak, azt megvizsgálják minden oldalról. Ha életképesnek bizonyul, akkor megvalósításra kerülnek.
      Sajnos nagyon nehéz olyat találni, ami nagyjából minden játékos tetszését elnyeri, illetve nem lenne negatív hatással a játék többi elemeire.

Szóval mindenképpen hasznos, ha leírjátok, mert minél több és többféle ötlet jut el hozzájuk, annál nagyobb az esély a pozitív irányú változtatásokra :)
      Gyevocska
    • Nem tudom hova írjam, de mi lenne ha aranyból is ki lehetne váltani a plusz építési területet(mondjuk 50 arany), előző szerveren több száz aranyat ráköltöttem és a szerver végéig egy darabot se szereztem belőle, aztán nézem a helyetteseimet ott virít a leltárjukban, és ők nem aranyoztak, szóval ez szerintem nem rossz ötlet lenne betenni 50 aranyért, vagy 25-ért?! :D Mindenesetre jó lenne ha ki lehetne váltani aranyból.

The post was edited 1 time, last by Dani#HU ().

• Dani#HU wrote:

Nem tudom hova írjam, de mi lenne ha aranyból is ki lehetne váltani a plusz építési területet(mondjuk 50 arany), előző szerveren több száz aranyat ráköltöttem és a szerver végéig egy darabot se szereztem belőle, aztán nézem a helyetteseimet ott virít a leltárjukban, és ők nem aranyoztak, szóval ez szerintem nem rossz ötlet lenne betenni 50 aranyért, vagy 25-ért?! :D Mindenesetre jó lenne ha ki lehetne váltani aranyból.
      Ez maradjon a szerencse kérdése, mert aranyért megvásárolva elvesztené különleges jellegét :)
      Gyevocska