Orome Community Manager

 • Member since Apr 1st 2021
 • Last Activity:
Posts
337
Reactions Received
47
Points
2,867
Profile Hits
763
 • Merhaba, uzun yıllar travian oynarım ilk defa bu kadar garip olayların yaşandığı, alenen bir milletin kollandığı(Ruslar) server(TESTX3) görmedim. Kralımız Eşkiya_Lazkopat'a verilen ceza hakkaniyetten uzak tamamen art niyetle verilmiş bir cezadır. Kralımıza karşı uygulanan cezai işlemin tekrar gözden geçirilmesini talep ederim.

 • Kralımız Eşkiya Lazkopat adli hesaba yanlı ve acımasız bir ceza kesilmiştir. Krallık oyuncuları olarak bu cezanın normal bir yaptırım olarak düzeltilmesini talep ediyoruzi 17 olan tarlaların 13 ve 20 olan binalarında 15 e indirilmesi haksız bir ceza herkese uygulanan 2 seviye indirme olarak düzeltilmesini istiyoruz.

 • Merhaba, Uzun yıllardır bu oyunu oynayıp emeğini ve parasını buraya veren bunca insanın size ısrarla belirttiği, rahatsız olduğu bir konu varsa buna bir dur denmesi gerekmektedir. Yıllardır farklı serverda oynarken böyle bir durumla karşılaşmayan biz oyuncular tamda bizlerin op yaptığı zamanlar ve anlarda düzenbazca yapılan mh müdahesine tabii ki de ses çıkarmadan oturamayız. Kral hesabına yapılan haksız cezai işlemlerde bu müdahelelerin bardağı taşıran son damlası oldu. Derhal yapılan saçma cezai işlemlerin kaldırılması ve test serverı mh sinin serverdan alınmasını talep ediyorum

 • Merhaba,


  Yorumlarınız için teşekkür ederim öncelikle, hepinizin yorumlarını okudum.


  Bu oyun dünyasıyla ilgili aşağıda belirttiklerinize bakarak bir grup oyuncumuzun bu konudaki hoşnutsuzluğunu göz ardı etmek gibi bir seçeneğimiz bulunmuyor tabii ki fakat oyuncuların milliyetlerini gözeterek yanlı bir tutum sergilenmesi mümkün değil, böyle bir durumun oluşmaya başladığından şüpheleniyorsanız bunun incelenmesi ve gerekirse aksiyonlar alınması da önceliklerimizden birisi olacaktır. Konuyla alakalı memnuniyetsizliğinin odak noktalarını birleştirip takım liderimize ilettim. Bahsi geçen durumlar hakkında detaylı bir inceleme takım liderimiz tarafından yapılacaktır.


  Konuyla alakalı size somut bir geri dönüş yapamayacağımı belirtmek isterim. Gizlilik politikamız nedeniyle çalışanlar hakkında böyle bir itham oluşsa bile bu sorun takım içinde çözülecektir. Geri bildirimleriniz için tekrar teşekkür ederim.


  Saygılarımla,

  Orome.

 • Merhabalar tüm arkadaşlara

  Arkadaşlara sonuna kadar katılıyorum bu ceza uygulamaları sadece biz Türkler için mi geçerli bunu anlamak ; siz söyleyin gönül isterki sizden bir açıklama gelsin ama yapamassınız göz göre göre adamlar işlem yapıyor ve siz yönetici olarak göz yumuyorsanız bütün burada emek harcayan arkadaşların hakkını emeğini çalıyorsunuzbir sonuç çıkıcağını yine düşünmüyorum ama arkadaşlar gibi bende sessiz kalmak istemedim .

 • Yeni oyun dünyası açılacağı bilgilendirmelerinin yanına Rusların kazanma şartı olduğunu da yazarsanız sevinirim.

  Test SV deki Ruslar da bizdeki 23 Nisan da Başkanlık Koltuğuna oturan çocuklar gibi değil mi ? :))

  Like 3
 • Kurallar işlevsel ve uygulanabilir olduğunda ve bu kurallara uyacak oyuncuların da katılımıyla konulduğunda kurallara uyum düzeyi de yükselir; aksi halde Travian Kingdoms oyununu kolaylaştırmak için konulan kurallar, Oyuncuların oyunlarını daha da zorlaştırmaya başlayabilir. Kiiii rus mh black swan ın oyundaki taraflı tutumu bunun bir göstergesi.


  Bir oyunda oyuncuların çoğunluğu niçin kurallara uymaz ya da başkalarının uymadığını düşünür? Kanımca bu sorunun birkaç anlamlı nedeni olabilir.Her şeyden önce kuralların doğru kurallar olup olmadığına, oyuna uygun olup olmadığına bakmak gerek.kurallara uymamanın cezasının olup olmadığı ve varsa bu cezanın eşitlik kurallarına uygun olarak uygulanıp uygulanmadığı meselesi.üçüncü soru kuralları koymak ve uygulamak durumunda olan kural koyucuların bu kurallara kendilerinin uyup uymadığı konusu. Bu bağlamda rus mh black swan TESTX3 serverında yönetimde taraflı olması,


  1. Oyunun niceliksel olarak fazla, fakat niteliğinin düşmesine,


  2. Oyuncuların, otorite orada varsa kurallara uyarlar; yoksa tam tersine her türlü kuralı ihlal ederler mantığını benimsemesine,


  3. Oyuncular, kural koyma sürecinde yer almadıkları için kuralları içselleştirmezler ve “mış” gibi yapmalarına


  4. Biçimsellik ön planda olduğu için,oyunda eşitsizlik ve saygısızlığın gelişmesine,


  Sebep oluyor. rus mh black swan ın TESTX3 serverında taraflı olduğunu ve taraflı davrandığını düşünüyorum.Bu kişinin bir üstü veya üstleri tarafından yaptığı işlemlerin incelenerek ,taraflı davrandığı konusunda ki tespitler en kısa sürede değerlendirilerek adı geçen rus mh. nin halihazırdaki görevinden alınması ve bundan sonraki süreçte TESTX3 serverının en azından oyun sonuna kadar eşit şartlar altında bitirilmesini sağlamak siz Travian Yöneticilerinin asli görevi olmalıdır.Aksi durumda ben inanıyorum ki oyun “Her oyuncu eşit şartlara sahiptir” kuralınız inanırlığını yitirecektir.Ve oyuncu kaybına neden olacaktır.


      Şahsınıza ilettiğimiz bu mağduriyetimizi üstlerinize ileteceğinizi ve kalıcı bir çözüm bulunuacağına


  İnanmak istiyorum.

  Like 4
 • kanka bizim türk admin yatmaya gelmiş 24 saatte bir göz ucu ile bakıyor anlaşılan adamların adminleri oyuncuları oyun kazansın diye utanmasa kendisi girip saldırı yapacak

  • belki de yapıyorlan kanks bilmiyoruz ki? Bizde hakkımız aransın diye kendimizi parçalıyoruz.


   OROME İSTİFA

  • kanki olmaz olmaz değil haksız yere 10 tane hesabımzı kitleyen black swan rus arkadaş sharleyden şifre mailleri alıp opr bile katılıyordur hatta bizim hesaplarımıza mudahale edip defansları silip yada geri göndermiş olabilir şuan aklımda her türlü soru var oyunun adeletine hiç güvenim kalmadı ne yazıkki adil olmayan bir oyun düzeni yerleşmiş

  • Üstüne üstlük birim olarak en pahalı altını alıp en kötü hizmeti görüyoruz.

   köylerin içini görüp aktif olup olmadığımızı anlayıp ona göre çıkıyorlar reisleri bunu da bilmiyoruz ki.

  • evet en pahallı altını biz alıyoruz gördüğümüz muammeleye bak admin kardeş bitiyoruzzzz artık ses ver bize ruslar opr çekiyoruz diye türklere ikinci sınıf insan muamelesi yapılıyor

 • BirTtürk yönetici olarak haklarımızı aramak için buralarda olacak mısın yoksa rusların yönetici olan arkadaşları ile server kazanmalarını izlemeye devam mı edeceğiz?

  Biz Türk oyuncuların hakları hiç savunulmayacaksa biz hala ne diye bu oyunu para ve zaman harcıyoruz?

 • Selam Orome,

  Test serverında oynayan bir çok arkadaşım gibi ben de stratejik anlarda, stratejik hesapların tam bir reisleme, savunma ya da saldırı yaparken kilitlenmesi durumundan ciddi anlamda rahatsızım. Tabi ki kural ihlaline izin verilmemesi, kural çiğneyenlere ceza uygulanması normal lakin bazen başka bir serverda olan bir şey için bu serverdaki kritik bir hesabın kitleniyor olması çok manidar. Kaldı ki bariz multi olan hesapların köylerimizi reisleyip sonrasında diğer krallığa veriyor olması ve tüm taleplerimize rağmen ruslara karşı hiç bir inceleme yapılmazken bizim olur olmaz sürekli hesap kitlenmesi ile karşı karşıya kalmamız ciddi bir ayrımcılığı işaret ediyor.

  Severek oynadığımız, zaman ve para harcadığımız bu oyunda eşit şartlar altında oyun oynamamıza izin verilmeyecekse, rakibin yaptığı her şey göz ardı edilip bizim incir çekirdeğini doldurmayacak hatalarımız abartılacaksa daha fazla bu oyuna devam etmeme kararı almak zorunda kalacağız

  Like 1
 • Bu oyunu çok eski zamanlardan beri oynarım. En sevdiğim özelliği oynarken strateji üzerine çok farklı tatktikler olması. Ama bu test serverinda ayrım yapılması tam güzel keyf alacağız derken saçma sebeplerden ban yememiz ve üstüne Rusların dalga geçer gibi sistemi kuralları hiçe sayarak yaptıklarının karşılığının olmaması oyundan soğutuyor. Bu Travian ekibine yakışmıyor. Umarım gerekli olan ne varsa yapılır.

  Like 2
 • Selam Orome,

  Test serverında oynayan bir çok arkadaşım gibi ben de stratejik anlarda, stratejik hesapların tam bir reisleme, savunma ya da saldırı yaparken kilitlenmesi durumundan ciddi anlamda rahatsızım. Tabi ki kural ihlaline izin verilmemesi, kural çiğneyenlere ceza uygulanması normal lakin bazen başka bir serverda olan bir şey için bu serverdaki kritik bir hesabın kitleniyor olması çok manidar. Kaldı ki bariz multi olan hesapların köylerimizi reisleyip sonrasında diğer krallığa veriyor olması ve tüm taleplerimize rağmen ruslara karşı hiç bir inceleme yapılmazken bizim olur olmaz sürekli hesap kitlenmesi ile karşı karşıya kalmamız ciddi bir ayrımcılığı işaret ediyor.

  Severek oynadığımız, zaman ve para harcadığımız bu oyunda eşit şartlar altında oyun oynamamıza izin verilmeyecekse, rakibin yaptığı her şey göz ardı edilip bizim incir çekirdeğini doldurmayacak hatalarımız abartılacaksa daha fazla bu oyuna devam etmeme kararı almak zorunda kalacağız.

  Like 3
 • Merhaba Orome


  Kazanmanın birçok farklı yolu vardır , Ruslar bu yolların en pisini kullanıp oyunu kirletmektedir. Yaşananlar :


  --> Daha önce ban statüsüne girmemiş bir durumdan illa da hesabı banlamak için neden aramaları (Başka serverlardaki yaşanan bazı tatsız durumlardan ötürü test de ban atmak)


  --> Savaş sırasında köy reisledikten hemem sonra yapılan düşman saldırısını deflerken ban atılması ( Sur + köşk basamamak) Denk mi geldi köy reisleniyor 10 dakıka sonra ban , adminler bu kadar online mı olsa bile neden buna izin veriyor . Bu hesaplara bu tarz bir ceza vermek nasıl bir etikliktir , ne kadar doğrudur ..


  --> Adamlara saldırı atıyoruz 20-30 dakikadan fake gerçek birçok saldırı (5-15 arası) , bütün hesapların nüfusları hemen hemen aynı anda yükselmeye başlıyor. Bu hesap sahipleri denk mi geliyorda hepsi aynı anda onlinelar biz saldırdıgımızda , hergün saldırmıyoruz da ara sıra ..


  O Black Swan hiçbir şikayet yok iken günlük rutin kontrol ile benim hesabımı bir başka serverda yaşanan altın ihlali yüzünden banladı. Şimdi siz gerçekten her gün rutin kontrol yapıyor musunuz ?

  Ne zamandır adminler şikayet olmadan hesap kontrol eder hale geldi. O zaman binlerce hesap var nasıl bu işin içinden çıkacaksınız ? Adam özellikle girip tek tek kontrol ediyor ve anlamsızca sebeplerden ban atıp duruyor ..


  Daha önceden şu anki savaştığımız Rus takımında oyun oynamış olup birlikte zaman geçirmiş olan bir MH nasıl oluyorda test serverda görev alabiliyor , hadi aldı diyelim şu an yaşadıklarımız bu adamın halen aynı takımda yer aldığını ve Multicilerin kralı Sharley'in ekip arkadaşı olduğunu gösteriyor.


  Sizin ve yönetiminizin buna engel olması gerekiyor aksi takdirde emek ve para harcadığımız hesaplarımızı silmek durumunda kalacağız. Bize tatmin edici bir cevap vermezseniz ..


  Adalet ile kalın. İyi görevler.

  Like 4
 • Selamlar Orome

  Test serverinde bir rus ekibi ile ne zaman operasyon veya önemli bir şey yapmaya kalksak haklı haksız bir sürü arkadaşımızın hesabı kilitleniyor. Bunun hakkında ne yapabilirsiniz bilmiyorum. Çok bariz bir şekilde multi krallık açıp o krallığı yağmalayarak oynayan oyuncular var veya o multi krallıktan asker basıp köylerimize reis,senatör vs atıp köylerimizi ele geçirip kendileri o multiden geri alıyorlar bu gerçekten büyük bir haksızlık o köyler ban yemiyor haklı haksız bir sürü kişinin hesabı kilitleniyor. Kaç senelik travian oyuncusuyum uluslar arası serverlarda böyle bir haksızlığa uğramadım. Geçen gün dünya genelinde internetlerde çökme yaşandı. fakat internet geldiğinde bile köylerimizi kaybetmiş halde bulduk. Ne nasıl neden ???... İyi çalışmalar.

  Like 4
 • Selam Orome,

  Test serverında oynayan bir çok arkadaşım gibi ben de stratejik anlarda, stratejik hesapların tam bir reisleme, savunma ya da saldırı yaparken kilitlenmesi durumundan ciddi anlamda rahatsızım. Tabi ki kural ihlaline izin verilmemesi, kural çiğneyenlere ceza uygulanması normal lakin bazen başka bir serverda olan bir şey için bu serverdaki kritik bir hesabın kitleniyor olması çok manidar. Kaldı ki bariz multi olan hesapların köylerimizi reisleyip sonrasında diğer krallığa veriyor olması ve tüm taleplerimize rağmen ruslara karşı hiç bir inceleme yapılmazken bizim olur olmaz sürekli hesap kitlenmesi ile karşı karşıya kalmamız ciddi bir ayrımcılığı işaret ediyor.

  Severek oynadığımız, zaman ve para harcadığımız bu oyunda eşit şartlar altında oyun oynamamıza izin verilmeyecekse, rakibin yaptığı her şey göz ardı edilip bizim incir çekirdeğini doldurmayacak hatalarımız abartılacaksa daha fazla bu oyuna devam etmeme kararı almak zorunda kalacağız.

  Like 5
 • test serverinde olanlar karşısında hepimiz hemfikiriz gibi gözüküyor eğer bir oyun oynayacaksak ve kurallar varsa bu bir tek türklere geçerli olmamalı rakip her türlü şeyi yapıp inceleme almazken reislemeler yaparken kurallar dahilinde emek vererek yaptığımız karşı atakta inceleme ye alınıyorsak bi art niyet vardır. diyorsanız sizsizde oynarız o zaman kapatın türk hesaplarını boşa emek ve zaman harcamayalım.

  Like 4 Care 1
  • Tutarsız ve sorgusuz verilen bi ceza varsa düzeltilmeli ve kazanılan haklar katbe kat iade edilmelidir

   Cocuk avutur gibi altın vermektense alınan sevıye ust kademede ıade yapılmalıdır

   Dil dırk ve ırkı ızlenımler bu oyun için yakık almamaltadır

 • Selam Orome,


  Test serverında oynayan bir çok arkadaşım gibi ben de stratejik anlarda, stratejik hesapların tam bir reisleme, savunma ya da saldırı yaparken kilitlenmesi durumundan ciddi anlamda rahatsızım. Tabi ki kural ihlaline izin verilmemesi, kural çiğneyenlere ceza uygulanması normal lakin bazen başka bir serverda olan bir şey için bu serverdaki kritik bir hesabın kitleniyor olması çok manidar. Kaldı ki bariz multi olan hesapların köylerimizi reisleyip sonrasında diğer krallığa veriyor olması ve tüm taleplerimize rağmen ruslara karşı hiç bir inceleme yapılmazken bizim olur olmaz sürekli hesap kitlenmesi ile karşı karşıya kalmamız ciddi bir ayrımcılığı işaret ediyor.


  Severek oynadığımız, zaman ve para harcadığımız bu oyunda eşit şartlar altında oyun oynamamıza izin verilmeyecekse, rakibin yaptığı her şey göz ardı edilip bizim incir çekirdeğini doldurmayacak hatalarımız abartılacaksa daha fazla bu oyuna devam etmeme kararı almak zorunda kalacağız.

  Like 5
 • Selam Orome,

  Test serverında oynayan bir çok arkadaşım gibi ben de stratejik anlarda, stratejik hesapların tam bir reisleme, savunma ya da saldırı yaparken kilitlenmesi durumundan ciddi anlamda rahatsızım. Tabi ki kural ihlaline izin verilmemesi, kural çiğneyenlere ceza uygulanması normal lakin bazen başka bir serverda olan bir şey için bu serverdaki kritik bir hesabın kitleniyor olması çok manidar. Kaldı ki bariz multi olan hesapların köylerimizi reisleyip sonrasında diğer krallığa veriyor olması ve tüm taleplerimize rağmen ruslara karşı hiç bir inceleme yapılmazken bizim olur olmaz sürekli hesap kitlenmesi ile karşı karşıya kalmamız ciddi bir ayrımcılığı işaret ediyor.

  Severek oynadığımız, zaman ve para harcadığımız bu oyunda eşit şartlar altında oyun oynamamıza izin verilmeyecekse, rakibin yaptığı her şey göz ardı edilip bizim incir çekirdeğini doldurmayacak hatalarımız abartılacaksa daha fazla bu oyuna devam etmeme kararı almak zorunda kalacağız.

  Like 2 Care 1
 • yıllardır keyif alarak oynadıgım oyunu geldiği hale bakın bu şekilde türk oyuncuları kaybedeceksiniz malesef black swan denen şahısın test sunucsuna bakmasını istemiyoruz adam rus ve rusları ekibinde oyuncuydu

  Like 3
 • merhaba usta test sunucusunda rusların black swan tarafından sürekli kollanmasını nasıl engelleyeceksiniz türk oyuncular mağdur ediliyor adamlara ne zaman stratejik bir atakta bulunsak hesaplarımız engel yiyor ve ceza alıyor mantığa uymayan sebepler oluyor eger böyle devam edecekse türkler olarak test serverinden çekilmeyi düşünüyoruz real ve aktif hesaplar mantıksız nedenlerden dolayı yasaklanıyor eger çoklu giriş bahaneyse bunu yapmayan kralık varsa keza hepimizin hesabını direk silin gece saldırları ver organizeleri için bütün kralıkların yaptıgı toplu mail şifre alma olayı var inkar etmiyoruz sizde göz yumuyorsunuz bunun bizde farkındayız ama tek taraflı yapılınca bizimde artık rakip rus oyuncularına değil mh karşı savaşıyoruz yani havanda su dövmeye benzer adamlar feyk hesapları alanlarımıza işinladılar köylerimizi reislediler yıktılar şikayet ettik yasaklanmadı hiç biri ama biz reel oyuncuların yan köylerini yıkıp bu mucadeleye ortaK OLMAK için çaba sarf ediyoruz 7 8 oyuncumuz hesabı nedensen bu sabah reis atmaya başladıgımız anda bir anda nokta atışı kitlendi

  Like 4
 • Merhaba , Labirent yarışmasının ödülü ile alakalı tahmini ne zaman açıklama yaparsınız , teşekkürler , iyi çalışmalar ..

 • MERHABALAR ALTIN ALIMI YAPILDI AMA HESABA GEÇMİYOR ACİL YARDIM LAZIM.

 • merhaba haritada kaç kahraman olacak yarışmasını kazanlar kimler veya ödüller nezaman verilecek